Bociek PLD - Pisarz
I. Informacje podstawowe
II. Instalacja
III. Podręcznik użytkownika
IV. Podręcznik administratora
V. Tworzenie PLD - Praktyczny poradnik
Możliwa droga do zostania szeregowym developerem PLD
Co jest potrzebne
VI. O podręczniku
O tej książce
Spis treści
Inne wersje tego dokumentu
PDF
HTML (jeden plik)
TXT
Odnośniki
Tworzymy dokumentację PLD
Strona PLD
Listy dyskusyjne PLD

Co jest potrzebne

<- ->
 

Każdego użytkownika Linuxa pracującego na swojej maszynie nachodziła refleksja na tematy filozoficzne - kto to wymyślił? kto to zrobił? i jak to zrobił? Pytania ciekawe - Prezentując sposób pracy przy PLD możemy częściowo zrozumieć mechanizmy tworzenia takich projektów.

Naszym miejscem pracy będzie samo PLD i dodatki, które poniżej spróbuje opisać. W chwili pisania tego tekstu była to wersja 1.0 ''Ra''. Później jest już z górki - instalujemy parę pakietów - sam proces instalacji w praktycznie zostanie pominięty, gdyż użytkownicy już powinni wiedzieć co to jest poldek i jak się go używa.

# rpm -qa |grep rpm
rpm-4.0.2-106
rpm-build-tools-4.0.2-106
rpm-utils-4.0.2-106
rpm-perlprov-4.0.2-106
rpm-build-4.0.2-106
rpm-devel-4.0.2-106
rpm-pythonprov-4.0.2-106 

# rpm -qa |grep cvs
cvs-1.11.5-2

# rpm -qa |grep mc
mc-4.5.55-10

Zwrócę uwagę tylko na CVS. Sposób instalacji środowiska bardzo dobrze opisuje Baseciq - ten krok należy wykonać ze szczególną starannością

Innym ważnym pakietem jest rpm plus dodatki. Głównym zajęciem szeregowego developera jest tworzenie lub modyfikacja plików .spec, które są głównym czynnikiem budowania pakietów RPM. Są jeszcze potrzebne różne inne pakiety i źródła  - ale to już w zależności od tego co będziemy budować.

 
<- ->